úterý 21. února 2017

Speciální nabídka LIGNANO PINETA33. ročník festivalu pokrmů  z ryb a škeblí v Lignanu - březen 2017Tento tradiční festival byl založen v roce 1984 skupinou profesionálních rybářů z Lignana. Hlavním cílem je představit jak pro místní obyvatele tak pro turisty rozmanitost darů  severního Jadranu. Podstatná na celém festivalu je i skutečnost,  že celý výtěžek jde na charitu a neziskové organizace.

Rybářské sdružení A.P.S. "Al mare" působí v Lignanu již 30 let, a to díky pomoci městské rady Lignana a  zejména z místních dobrovolníků.

Na základě starých tradiční a osvědčených  receptů se mohou  lidé, kteří navštíví tento festival  těšit na velmi širokou nabídku chutných pokrmů z ryb, stejně jako mořských měkkýšů, škeblí, grilovaných nebo obalovaných sardinek, pečených sardinek s cibulí a kalamárů.

 Festival je organizován v části Lignano Pineta, Piazza d'Olivo. Apartmány Lignano Pineda jsou k dispozici i vám, stačí si vybrat a vyrazit.

 Přejí Association Rybáři poděkoval městskou radu a všechny dobrovolníky, které pomohly a bude i nadále pomáhat s uskutečněním tohoto krásného festivalu.

Žádné komentáře:

Okomentovat